• 1 Kursy kwalifikacyjne
  Zapraszamy do udziału w kursie kwalifikacyjnym z zakresu zarządzania oświatą dającego możliwość zdobycia kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska dyrektora oraz innych stanowisk kierowniczych
 • 2 Kursy doskonalące
  Oferujemy kursy doskonalące o różnej tematyce zarówno w systemie stacjonarnym, jak i e-learningowym na platformie Moodle. Poprzez udział w nich mają Państwo możliwość doskonalenia kompetencji i wykorzystania ich w praktyce pedagogicznej.
 • 3 Warsztaty metodyczne, seminaria i konferencje
  Proponujemy bogatą ofertę warsztatów, seminariów i konferencji organizowanych w siedzibie placówki, jak również w powiatach: skierniewickim, rawskim, łowickim i brzezińskim. Udział Państwa w szkoleniach pozwoli stworzyć warunki do rozwoju szkoły/placówki oświatowej, nauczyciela oraz dziecka/ucznia. Każdy znajdzie interesujący dla siebie temat.
 • 4 Szkolenia Rad Pedagogicznych
  Oferujemy również szkolenia Rad Pedagogicznych o różnorodnej, dostosowanej do Państwa potrzeb tematyce: a) Wychowanie, wszechstronny rozwój ucznia, b) Bezpieczeństwo, zagrożenia i profilaktyka, c) Organizacja i zarządzanie szkołą/placówką, d) Dydaktyka, metodyka w pracy nauczyciela, e) Analiza wyników egzaminów zewnętrznych warunkiem poprawy efektów kształcenia.
 • 5 Wymiana doświadczeń
  Korzystając z propozycji Ośrodka mają Państwo możliwość wymiany doświadczeń poprzez współpracę w sieci wspomagania i samokształcenia, konsultacje zbiorowe i indywidualne, bank przykładów dobrych praktyk i zajęcia otwarte.
baner

Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną
Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli
na rok szkolny2019/2020   


Zapisy na szkolenia WODN on-line

    30lat


UWAGA
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach kontynuuje zawieszenie wszystkich zajęć dydaktycznych, szkoleń i innych wydarzeń (z wyjątkiem e-learningu) do 7 czerwca 2020 r.       

Zmiany w ofercie WODN w Skierniewicach
 27.04-30.06.2020 r. strzala ruchomy obrazek 0558

Zapisy na formy doskonalenia przyjmujemy tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, zapraszamy: https://www.wodnskierniewice.eu/index.php/informator/zapisy


Zapraszamy serdecznie na zajęcia e-learningowe, w ramach kursu doskonalącego:
„Dyrektor na starcie”
Sposób prowadzenia szkolenia został zmodyfikowany, w związku z koniecznością realizowania zdalnego nauczania.
Szczegóły w tabeli.


jpII 

 egzaminy1 1 375x215

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne

Procedury, terminy jak i opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku: maturalnego, ósmoklasisty, zawodowego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, …

Czytaj więcej o: Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne

 egzaminy 375x215

Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r. …

Czytaj więcej o: Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS


 egz mat

Szanowni Państwo,   
stan epidemiczny zamknął nas wszystkich w domach i skłonił do prowadzenia edukacji systemem zdalnym. Wszyscy staramy się jak najlepiej realizować nałożone na nas nowe wyzwania. Wobec szczególnego wyzwania stanęli nauczyciele klas ósmych i maturalnych. Poniżej proponuję Państwu kilka materiałów i źródeł do wykorzystania w trakcie konsultacji, bądź do przekazania uczniom do pracy indywidualnej.

Katarzyna Nowak – konsultant WODN ds. języka angielskiego

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego
Egzamin maturalny 2020

th

Język angielski: Egzamin ósmoklasisty 2020
Matematyka:  
   Harmonogram
                  ostatnia prosta...

                


 
awans2 375x215

Zmiana sposobu realizacji zadań jednostek systemu oświaty w okresie czasowego ograniczenia ich funkcjonowania nie ma wpływu na długość odbywanych przez nauczycieli staży na kolejny stopień awansu zawodowego. Ministerstwo Edukacji Narodowej…

Czytaj więcej

Szanowni Państwo,   
Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o rozpoczęciu cyklu historycznego poświęconego Bitwie Warszawskiej – „Wiktoria 1920”.    
Przez najbliższe 7 miesięcy, co tydzień, na stronie
niepodlegla.gov.pl oraz na łamach prasy, publikowane będą materiały, które pokażą jak wyglądały kolejne tygodnie 1920 roku. Projekt realizowany jest przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Ośrodkiem KARTA.         
Projekt „Wiktoria 1920” to opowieść snuta głosami świadków wydarzeń sprzed stu lat. Na całość złożą się nie tylko głosy dowódców i żołnierzy, lecz także robotnic, urzędniczek, księży, artystek, mieszkańców dużych miast oraz pomniejszych miejscowości. Ich relacje pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych źródeł: listów, wspomnień, oficjalnych not, odezw i wycinków z prasy czy pamiętników odnalezionych w archiwach. Tekstom będą towarzyszyć – nierzadko publikowane po raz pierwszy – zdjęcia i grafiki archiwalne.
Projekt „Wiktoria 1920” daje szansę na poznanie epoki i uczczenie jubileuszu stulecia Bitwy Warszawskiej.
Zapraszamy do czytania i korzystania z materiałów.           
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie:     
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/wiktoria-1920-zapiski-z-czasow-wojny-przypomniane-w-roku-bitwy-warszawskiej/


                                                        Z poważaniem, Dorota Komar

 

Copyright © 2020. soft-art@wp.pl Rights Reserved.