• 1 Kursy kwalifikacyjne
  Zapraszamy do udziału w kursie kwalifikacyjnym z zakresu zarządzania oświatą dającego możliwość zdobycia kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska dyrektora oraz innych stanowisk kierowniczych
 • 2 Kursy doskonalące
  Oferujemy kursy doskonalące o różnej tematyce zarówno w systemie stacjonarnym, jak i e-learningowym na platformie Moodle. Poprzez udział w nich mają Państwo możliwość doskonalenia kompetencji i wykorzystania ich w praktyce pedagogicznej.
 • 3 Warsztaty metodyczne, seminaria i konferencje
  Proponujemy bogatą ofertę warsztatów, seminariów i konferencji organizowanych w siedzibie placówki, jak również w powiatach: skierniewickim, rawskim, łowickim i brzezińskim. Udział Państwa w szkoleniach pozwoli stworzyć warunki do rozwoju szkoły/placówki oświatowej, nauczyciela oraz dziecka/ucznia. Każdy znajdzie interesujący dla siebie temat.
 • 4 Szkolenia Rad Pedagogicznych
  Oferujemy również szkolenia Rad Pedagogicznych o różnorodnej, dostosowanej do Państwa potrzeb tematyce: a) Wychowanie, wszechstronny rozwój ucznia, b) Bezpieczeństwo, zagrożenia i profilaktyka, c) Organizacja i zarządzanie szkołą/placówką, d) Dydaktyka, metodyka w pracy nauczyciela, e) Analiza wyników egzaminów zewnętrznych warunkiem poprawy efektów kształcenia.
 • 5 Szkolenia zdalne TEAMS MOODLE
  Korzystając z propozycji Ośrodka mają Państwo możliwość wymiany doświadczeń poprzez aplikacje zdalne MSTEAMS i MOODLE
baner

Propozycje innych instytucji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i propozycjami innych instytucji

 

 

Szanowni Państwo,

niezmiernie miło poinformować mi o zbliżającej się wielkimi krokami V Konferencji dla Nauczycieli Muzyki zatytułowanej Muzyka polska czasów zaborów na lekcjach muzyki w szkole podstawowej, która odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2021 w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Chcę przy tej okazji poprosić o wsparcie rozpowszechnianiu informacji o konferencji, która obchodzi w tym roku już swoje 5. urodziny i wstawieniu informacji na temat konferencji w swoich mediach lub przesłanie ich do odpowiednich jednostek.

W załączniku umieszczam plakat oraz program Konferencji. Jeśli mają Państwo jakieś pytania – pozostaję do dyspozycji.

Łączę serdeczne pozdrowienia

Aleksandra Gruda

Dział Promocji i PR

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

 • Program V Konferencji dla nauczycieli muzyki w Radziejowicachwicach.docx
  Pobierz
 • konferencja 2021 PLAKAT WYBRANY OK.pdf

  Pobierz

Szanowni Państwo,

Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiło XV- jubileuszową edycję nagrody dla nauczycieli uczących tolerancji - Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagroda jest wyróżnieniem nadawanym pedagogom, którzy zajmują się edukacją międzykulturową, edukacją o Holokauście i prawach człowieka, działaniami na rzecz szacunku dla innych. Wysokość nagrody to 15 tys. złotych. Tegoroczny nabór trwa do 15 września. Więcej...

 

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej w zakładce Materiały/Pliki do pobrania został umieszczony do pobrania plik z mapą infrastrukturalną państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Mapa została przygotowana na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej (lipiec 2020 – czerwiec 2021), które zbiega się z 30. rocznicą nawiązania współpracy wyszehradzkiej (luty 1991).

Grupa Wyszehradzka jest nieformalną regionalną formą współpracy czterech państw Europy Środkowej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale przede wszystkim wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości. Obszary współpracy w ramach V4 to m.in.: nauka, edukacja oraz wymiany młodzieży, wspierane przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Zachęcamy szkoły do korzystania z udostępnionej mapy państw Grupy Wyszehradzkiej.

Z poważaniem,

Zespół SIO


Szanowni Państwo,

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w załączeniu przesyła  informację o naborze na studia licencjackie i magisterskie na kierunku Obronność Państwa – celem ewentualnego wykorzystania.


Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłasza nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół” realizowanego przez Partnerstwo Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wraz z Fundacją Pasja oraz Fundacją Regionalne Centrum Młodzieży. Ww. projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.9 II Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Przedsięwzięcie to objęte jest opieką/nadzorem Departamentu Ekonomii Społecznej i Solidarnej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Jego celem jest wzmocnienie systemu wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej poprzez rozwijanie zainteresowania młodzieży możliwością realizowania swojej kariery zawodowej w podmiotach ekonomii społecznej. Projekt ma na celu opracowanie i przetestowanie pakietu edukacyjnego w zakresie ekonomii społecznej dla nauczycieli oraz jego pilotażowe wdrożenie w 35 szkołach ogólnokształcących oraz 15 technikach i szkołach branżowych na terenie całego kraju. Każda z uczestniczących szkół otrzyma pakiet edukacyjny, dostęp do materiałów elektronicznych oraz kwotę 3 000 zł na organizację wizyty studyjnej w wybranym podmiocie ekonomii społecznej. Natomiast uczniowie mają zapewnioną możliwość uczestnictwa w międzyszkolnym konkursie, w którym główną nagrodą jest 20 000 złotych z przeznaczeniem na organizację zagranicznej wizyty studyjnej w podmiocie ekonomii społecznej. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i zasad uczestnictwa w przedsięwzięciu znajdują się na stronie 

Rekrutacja


Dzień dobry,

 Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji EDUKACJA W AKCJI [14-16 kwietnia].

 W ramach wydarzenia odbędą się wykłady oraz warsztaty z udziałem gości z Polski, Grecji, Czech i Węgier.

 Na konferencję zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników samorządowych, specjalistów zajmujących się edukacją formalną i nieformalną, pracowników centrów nauki oraz pozostałe osoby działające w obszarze edukacji.

 Gośćmi konferencji będą m.in.:
Krzysztof Głomb - Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. współpracy z administracją samorządową. Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie".

Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca, wykładowca, Nauczyciel Roku 2018.

Irmina Żarska – wykładowca, nauczycielka, specjalistka w obszarze wdrażania nowoczesnych systemów edukacji.

 Konferencja odbędzie się w formie online. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja (liczba miejsc jest ograniczona).

 Więcej informacji można znaleźć na stronie experyment.gdynia.pl oraz na Facebooku Centrum Nauki Experyment.

 Kontakt w sprawie konferencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Zachęcamy do udostępniania informacji o konferencji na Państwa stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. 

Zapraszamy.

 


Łódzki Dom Kultury proponuje:

Materiały edukacyjne

Filmy edukacyjne


 

image001 (1)

 


pobierz

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LxjpAJqTB1E&feature=youtu.be spot

https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/#/dla-szkol scenariusze


2019_11_16 Kamil Stoch zaprasza do Klubu Kumpli!.PokażPobierz


 

2020 06 16 11 59 48 WODN logo 2

Pismo- Nauczyciele dla Jana Pawła II.pdf

NAUCZYCIELE-DLA-JANA-PAWŁA-II.docx

 


Szanowni Państwo,

jest nam bardzo miło poinformować o bezpłatnych materiałach edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli (nie tylko WF!) 
„Co lubię? Sport lubię!”, przygotowanych przez program edukacyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Ja i Sport” oraz swojego oficjalnego partnera– Kinder Joy of moving (program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu grupy Ferrero).

Grafika promocyjna do wykorzystania w załączeniu, materiały do pobrania pod linkiem:

https://olimpijski.pl/edukacjapkol/zainspiruj-sie/materialy-edukacyjne/

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z projektem Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platforma, nad którym patronat objął Polski Komitet Olimpijski:

https://olimpijski.pl/wf-mozliwy-dzieki-e-platformie/

Serdecznie zachęcamy do poinformowania wszystkich zainteresowanych nauczycieli o powyższych inicjatywach.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli do 31.12.2020 prześlą nam Państwo informacje zwrotne na temat efektów prac zrealizowanych na podstawie naszych materiałów (ilość lekcji online, liczba uczniów, najciekawsze projekty).

W przypadku pytań, pozostajemy do dyspozycji.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/edu.pkol/

https://www.facebook.com/olimpijski

https://www.instagram.com/pkol_pl/?hl=pl

https://www.instagram.com/pkol_jaisport/?hl=pl

  

Z życzeniami zdrowia,

Dział Kultury i Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Monika Myszkowska
Manager
Dział Kultury i Edukacji Olimpijskiej

tel.: 22 560 37 04; kom.: +48 500 026 933

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI

ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszawa,
NIP: 526 000 6

 


Szanowni Państwo,
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza wszystkich zainteresowanych pracowników oświaty do uczestnictwa w prezentacjach online poświęconych „Literackiej Mapie Województwa Łódzkiego"https://literacka.lodz.pl/
Mapa składa się z 2 części:
1. Śladami Twórców
2. Tropem Fabuły
Pierwsza mapa pn. "Śladami Twórców" prezentuje ślady obecności i działalności pisarzy, poetów, dramaturgów na terenie województwa łódzkiego: miejsca, w których mieszkali, tworzyli swe dzieła, w których wypoczywali bądź odwiedzali.
Ponadto mapa przedstawiała pomniki, tablice pamięci i inne zabytki kultury związane z twórcami, a także ulice, place, parki, instytucje czy wydarzenia kulturalne nazwane ich imieniem.Ukazuje także miejsca siedzib muzeów literackich, izb pamięci, działalności grup i stowarzyszeń literackich.
Celem projektu jest ukazanie ciekawych miejsc, obiektów, a także instytucji 
i organizacji literackich działających na terenie województwa łódzkiego.
Dzięki mapie powstają szlaki prowadzące śladami znanych pisarzy i poetów. Ukazane są miejscowości, w których tętni życie literackie.Druga mapa pn. "Tropem Fabuły" ukazuje miejsca regionu łódzkiego opisane w tekstach literackich, grupuje autorów osadzających miejsca akcji na terenie województwa łódzkiego. Ponadto wyszczególnia tytuły dzieł z miejscem akcji w regionie. Prowadzi szlakami literackimi według rodzaju, gatunku literackiego czy tematyki.
W sprawie prezentacji prosimy o kontakt z Działem Zbiorów Regionalnych WBP w Łodzi, który tworzy mapę.
Kierownik Działu Joanna Kantyka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel. 42 663 03 23.

Z poważaniem

Jola Zwierzyńska, Ewa Baranowska

Biuro Promocji

WBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
tel. 42 663 03 38


Szanowni Państwo.

Z radością przedstawiamy nowość w ofercie edukacyjnej Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi – "Zajęcia z klasą on-line" prowadzone przez fachowych edukatorów. Łączą one nasze kilkuletnie doświadczenie edukacyjne realizowane w budynku Centrum z nowoczesną formą internetową.

Zajęcia z klasą on-line są prowadzone przy pomocy oprogramowania Zoom. Istnieje możliwość:
▪ połączenia z jednym punktem odbioru, np. w klasie szkolnej;
▪ jednoczesnego połączenia z wieloma komputerami/tabletami uczniów, np. w przypadku nauki zdalnej.

Nasze zajęcia wspierają realizację podstaw programowych, które opisujemy indywidualnie obok opisu tematów zajęć. Innowacyjna metoda e-learningu nie tylko odciąża nauczycieli, ale jednocześnie inspiruje uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

Aktualnie dostępne są cztery tematy "Zajęć z klasą on-line":

▪ Tajemnice promieni słonecznych (kl. VII-VIII SP)
▪ Najbliższe podwórko (kl. IV-VI SP)
▪ Ekstremalne zjawiska pogodowe (kl. IV-VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowe)
▪ Dziedziczenie, czyli co mamy "w spadku" od rodziców (kl. IV-VIII SP oraz szkoły     ponadpodstawowe)

Dodatkowych informacji udziela Dział Obsługi Klienta pod nr telefonu 42 600 61 00 wew. 1.

 


Programy edukacyjne: Projekt z ZUS, Lekcje z ZUS

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w programach edukacyjnych organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, I Oddział w Łodzi: „Projekt z ZUS” oraz „Lekcje z ZUS”.

„Projekt z ZUS” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i polega na wysłuchaniu przez dzieci lekcji nt. ubezpieczeń społecznych i ich roli w życiu każdego człowieka.

„Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny); ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

„Lekcje z ZUS” skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekt kształtuje świadomość młodzieży, uczy by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.


Szczegółowe informacje:

 https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

 


Ogólnopolski konkurs historyczny
„»Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry«”. Jan Kowalewski na tle historii walki Polaków o niepodległość i budowy struktur państwa (1917-1921)
logo konkursu

 


Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu ma jeszcze wolne miejsce na kursie kwalifikacyjnym przygotowania pedagogicznego dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Termin realizacji kursu: 2 listopada 2020 r. – 29 maja 2021 r.

Miejsce realizacji kursu: WODN w Sieradzu, ul. 3 Maja 7, 98-200 Sieradz

Koszt udziału w kursie: 1100 zł

Wymiar godzin kursu: 150

Osoba do kontaktu i udzielania szczegółowych informacji: Ewa Marciniak-Kulka, tel. 43.822.52.15

Uczestnikiem kursu może być każdy nauczyciel lub instruktor praktycznej nauki zawodu posiadający kwalifikacje zgodne z aktualnymi rozporządzeniami:

-   rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r. poz. 1289);

-   i/lub rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. poz. 391).

Warunkiem przyjęcia na kurs będzie złożenie  w WODN w Sieradzu:

-    zgłoszenia,

-    potwierdzonej kopii dokumentu poświadczającego posiadany poziom wykształcenia,

-    zgody dyrektora szkoły na przeprowadzenie hospitacji zajęć realizowanych w ramach kursu kwalifikacyjnego

oraz

-    podpisanie porozumienia z dyrektorem WODN w Sieradzu w sprawie przyjęcia warunków organizacji obowiązujących na kursie.


 

 
 
bh 2                       Informacja o rekrutacji

Wpierajmy bezpieczeństwo naszych pociech na drodze!

 

    W związku z nadchodzącym rozpoczęciem roku szkolnego pragniemy zwrócić uwagę przedszkoli oraz szkół na znaczenie uświadamiania dzieci i rodziców o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i noszenia odblasków. W tym celu, we współpracy z niemiecką marką C&A, zrealizowaliśmy projekt, w ramach którego przygotowaliśmy kilka poradników dla rodziców i opiekunów z cennymi wskazówkami, na co zwrócić uwagę będąc uczestnikiem ruchu drogowego oraz jak zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.

     W całokształcie dotychczasowych działań BRD zaobserwowaliśmy, że konieczne jest przekazywanie rzetelnej informacji o tym, w jaki sposób my, uczestnicy ruchu drogowego, możemy zminimalizować ryzyko wypadków z udziałem najmłodszych. A nie ulega wątpliwości, że liczba wypadków na polskich drogach z każdym rokiem drastycznie wzrasta.

     W związku z powyższym pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z naszą serią artykułów „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”, którą znajdą Państwo na stronie https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/bezpieczenstwo-dzieci-w-ruchu-drogowym

 


 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
Geoportalu Województwa Łódzkiego - czytaj więcej.....

 


 

 

 

 

Copyright © 2021. wodn@wodnskiernie.nazwa.pl Rights Reserved.


Facebook